Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

“IPARD’IN KIRSALDAKİ İZLERİ” BELGESELİNİN ALMANYA’DAKİ ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

“IPARD’ın Kırsaldaki İzleri” isimli belgesel çekimi kapsamında Almanya’da bulunan Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman YILDIZ, Gıda, Kırsal Alanlar ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı yetkilileriyle de bir araya geldi.
IPARD II Programı Teknik Destek bütçesinden yararlanılarak çekilen üç belgeselden biri için yapılan Almanya ziyaretinde kırsal turizm alt tedbirinin iyi örneklerinin tanıtılması hedefleniyor. Bu kapsamda AB fonlarından hibe almış olan ve çiftlik turizmi alanında faaliyet gösteren Alman yararlanıcı ile Türkiye’de IPARD fonlarından hibe almış olan Nevşehirli yatırımcımız bir araya getiriliyor.
Ziyareti kapsamında Dr. YILDIZ, Bakanlık olarak, LEADER çalışmaları kapsamında; halihazırda 26 IPARD ilinde yerel düzeyde kurulmuş Yerel Eylem Grubu (YEG) sayısının 100’e ulaştığını ve IPARD Yönetim Otoritesi olarak yeni YEG’lerin bir an önce aktif çalışmaya başlayabilmeleri için onları organize ettiklerini ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları düzenlediklerini ifade etti. Bu kapsamda, Bakanlığımız tarafından önümüzdeki süreç içerisinde Almanya Tarım Bakanlığı yetkilileri ile LEADER tedbiri kapsamında gerçekleştirecekleri çalışmalara çok önem verdiklerini vurguladı.
Ayrıca, Bakanlığımız tarafından hazırlanan IPARD I Programının başarıyla tamamlandığını ve IPARD II Programının da tamamlanmak üzere olduğunu ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü-IPARD Yönetim Otoritesi tarafından hazırlanan IPARD III programının 2023 yılında başlayacağını belirtti. IPARD III Programı kapsamında yine tarım sektöründe yatırım yapan faydalanıcıların desteklemeye devam edileceğini ayrıca LEADER tedbiri, Tarım- Çevre tedbiri, Teknik Destek Projeleri ve IPARD III programında yer alacak olan Danışmanlık Hizmetlerinin uygulanması gibi yeni tedbirlerin olacağını ifade etti.;

Haber Tarihi : 9 / 12 / 2022
Haber Kategorisi: : 1

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Diğer Haberler

AB KOMİSYONU VE YÖNETİM OTORİTESİ TEMSİLCİLERİ AYAŞ VE BEYPAZARINA SAHA ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
LEADER ÇANAKKALE İLİ YEREL EYLEM DERNEKLERİ (YEG) ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
IPARD Programı LEADER Tedbiri 12.Başvuru Çağrı dönemi Yerel Kalkınma Stratejileri (YKS) Değerlendirme Nihai Listesi yayınlanmıştır.
"ULUSAL KIRSAL KALKINMA STRATEJİSİ (2021-2023)" yayımlanmıştır.