Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

IPARD III PROGRAMI 2. RESMİ İZLEME KOMİTESİ TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) kapsamında gerçekleştirilen IPARD III Programı İzleme Komitesi 2. Resmi Toplantısı, Tarım Reformu Genel Müdürü, Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ'ın başkanlığında hibrit formatta (fiziki/çevrim içi) Nevşehir'de gerçekleştirildi.
Sayın Dr. YILDIZ açılış konuşmasında, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan asrın en büyük depreminden sonra ülke olarak yaraların sarılmaya devam edildiğinden ve milletimiz deprem öncesi normaline bir an önce dönebilmesi için devletimizin tüm gücüyle yoğun mesai harcadığından söz etti.
IPARD II Programının kapanış tarihinin bir yıl uzatılması ve hasar gören yatırımlarda bazı istisna talepleri de dâhil olmak üzere olumlu dönüşler alındığını ifade eden YILDIZ, desteklerinin devam edeceği konusunda şüphe olmadığını belirterek Komisyon'a teşekkürlerini sundu.
Konuşmasında IPARD III Programı'nın bu sene uygulanmaya başlayacağını ifade eden YILDIZ, Programın tüm ülkede uygulanması için çalışmalara büyük bir özveriyle devam edildiğini vurguladı.
Dr. YILDIZ'ın konuşmasının ardından AB Komisyonu'ndan Genel Müdür Frank BOLLEN ve IPARD Türkiye Sorumlusu Krzysztof SULIMA da konuşmalarını gerçekleştirdi. Komisyon temsilcileri Türkiye'de uygulanan IPARD Programı'nın başarısının dikkat çektiğini vurguladı.
Toplantıya, TKDK Başkanı Dr. Ahmet ANTALYALI, Delegasyon Tarım Sektör Yöneticisi Leyla ALMA, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Ulusal Yetkilendirme Görevlisi ve Denetim Otoritesi yetkilileri, IPARD Yönetim Otoritesi ve TKDK personeli, ilgili resmi kurum/kuruluşlar ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katılım sağladı.
Toplantıda, İzleme Komitesi Üye Değişiklikleri Hakkında Bilgilendirme, Toplantı Yeter Sayısının Kontrolü ve Gündemin Onaylanması, 15 Haziran 2023'te Gerçekleştirilen IPARD III Programı 1. İzleme Komitesi Toplantı Tutanağının Kabulü ve IPARD III Programı Değişikliği gündemleri onaylandı. Yönetim Otoritesi tarafından, IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme faaliyetleri, Tarım-Çevre tedbiri, LEADER ve Ulusal Kırsal Ağ çalışmaları ve Akreditasyon ile ilgili detaylı bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi. Ayrıca, Ulusal Yetkilendirme Görevlisi, Denetim Otoritesi ve TKDK yetkililerince de İzleme Komitesi üyelerine bilgilendirme amaçlı sunumlar yapıldı.
Avrupa Komisyonu ve AB Delegasyonu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen IPARD III Programı 2. Resmi İzleme Komitesi'nin toplantısı iyi niyet ve temenniler ile bir sonraki toplantının Haziran 2024 tarihinde yapılması kararı ile sona erdi. ;

Haber Tarihi : 18 / 1 / 2024
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

YÖNETİM OTORİTESİ ÇANKIRI İLİNDE
15 IPARD İLLERİNDE KURULACAK OLAN POTANSİYEL YEG’LERİN KURULUMU İLE İLGİLİ FARKINDALIK OLUŞTURMA VE YEREL HALKI HAREKETE GEÇİRME ÇALIŞMALARI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR.
“Tarım-Çevre Kapsamında Yeni Alt Tedbirlerin Hazırlanmasına Yönelik Çalışmalar için Teknik Destek Projesi” Kapsamında 5-7 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de “Suyun Korunması” Çalıştayı gerçekleştirildi.
IPARD III TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KASTAMONU’DA TARIM VE ORMAN BAKANI SAYIN YUMAKLI’NIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ