Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

YÖNETİM OTORİTESİ “UZUNTEPE HAYVANCILIK BESİ ÇİFTLİĞİNİ” ZİYARET ETTİ

Ortak Tarım Politikası çalışmaları kapsamında 26 bölgede saha çalışmaları gerçekleştiren Yönetim Otoritesi personeli, IPARD Programı kapsamında hibe desteği alan işletmeleri ziyaret etmektedir.
2-6 Ekim 2023 tarihleri arasında, Program kapsamında Afyonkarahisar’a giden uzmanlar tarafından IPARD’tan destek alan “Uzuntepe Hayvancılık” işletmesi ziyaret edilmiştir. IPARD II Programı 10.Çağrı döneminde Besi Çiftliği kurmak için başvuru yapan işletme sahibi tarafından, illerine 5.2 Milyon ₺ yatırım kazandırıldığı ve bu yatırımın %65’inin hibe desteği ile karşılandığı ifade edilmiştir. IPARD III döneminin başlamasını heyecanla beklediğini ifade eden işletme sahibi, projenin hayata geçmesi döneminde her aşamada Bakanlık personelinin yanlarında olduğunu belirterek Tarım ve Orman Bakanlığı’na teşekkür etmiştir. ;

Haber Tarihi : 23 / 10 / 2023
Haber Kategorisi: : 1

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

YÖNETİM OTORİTESİ “UZUNTEPE HAYVANCILIK BESİ ÇİFTLİĞİNİ” ZİYARET ETTİ

Diğer Haberler

UKA’nın yaygınlaştırılması için Yönlendirme Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.
IPARD YÖNETİM OTORİTESİ ELAZIĞ İLİNDE 2.GEVEN BALI ÇALIŞTAYI’NA KATILIM SAĞLADI
LEADER TEDBİRİ 1. ETAP VE 2. ETAP’ DA YER ALAN 27 İLİN YEREL EYLEM GRUPLARINA (YEG) AİT FAALİYETLERİ İÇEREN 8 ADET E- BÜLTEN HAZIRLANMIŞTIR. “LEADER TANITIM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİNI KAPSAYAN PROJENİN” 2. AKTİVİTESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN VE LEADER TEDBİRİ 1. ETAP VE 2. ETAP’ DA YER ALAN 27 İLİN YEREL EYLEM GRUPLARINA (YEG) AİT FAALİYETLERİ İÇEREN 8 ADET E- BÜLTEN HAZIRLANMIŞTIR.
ELAZIĞDA ORTAK TARIM POLİTİKASI AĞI (UKA) YAPILANMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI.