Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

3 BAKANDAN IPARD PROGRAMI LEADER TEDBİRİ İLE DESTEKLENEN KADIN KOOPERATİFLERİ STANDINA ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan 100 Günlük İcraat Programı kapsamında; Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim YUMAKLI, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Mahinur ÖZDEMİR GÖKTAŞ ve Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın teşrifleriyle 75. yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Toplantı Salonu’nda “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” imza töreni gerçekleştirildi.
Sayın YUMAKLI, imza töreninde, IPARD Programı kapsamında, bugüne kadar 6 bin 500 kadına tarımsal işletme kurmaları için yaklaşık 13,1 milyar liralık destek verdiklerini, IPARD ile verilen desteklerin yüzde 42'sinden kadınların yararlandığını belirtti.
Tören sonrasında üç Bakan, IPARD Programı LEADER tedbiri kapsamında desteklenen kadın kooperatifleri standını ziyaret etti. Bakanlara, Yönetim Otoritesi Başkanı ve Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Dr. Osman YILDIZ eşlik etti. Stand ziyareti sırasında Yönetim Otoritesi personeli, Yerel Eylem Grupları vasıtası ile kadınların kooperatifleşmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. ;

Haber Tarihi : 6 / 9 / 2023
Haber Kategorisi: : 1

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

UKAFEST Başlıyor..
IPARD Programı LEADER Tedbiri 12.Başvuru Çağrı dönemi Yerel Kalkınma Stratejileri (YKS) Değerlendirme Nihai Listesi yayınlanmıştır.
UKAFEST SONRASI YEG DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YOZGAT KADIN GİRİŞİMCİLERLE GÜÇLENİYOR