Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

Yönetim Otoritesi ve TKDK temsilcileri bilgi alışverişi için Çekya ve Polonya’yı ziyaret etti.

IPARD Programı Teknik Destek Tedbiri kapsamında, Yönetim Otoritesi ve IPARD Ajansı (TKDK) temsilcileri tarafından 17-23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Çekya ve Polonya ziyaret edildi. Avrupa Birliği ülkelerinin Yönetim Otoritesi ve Ödeme Ajanslarının Kırsal Kalkınma Programı uygulamasındaki rolleri hakkında bilgi alışverişi yapılması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde, IPARD Programında ödeme öncesi idari kontrolde kullanılan belgelerin sadeleştirilmesi için görüşler alındı. AB’ye üye ülkelerde süreçlerin ve deneyimlerin ne şekilde ilerlediği incelenerek IPARD yararlanıcıları için fon kullanımının kolaylaştırılması hakkında neler yapılabileceği istişare edildi
. Programa Çekya Ödeme Ajansı yetkilileri ile gerçekleştirilen toplantı ile başlandı, daha sonrasında ise Çekya’da fonlar aracılığıyla yatırım gerçekleştirilen bir tesis ziyareti ile devam edildi. Gerçekleştirilen saha ziyaretinde “Bohemia Apple” soğuk hava deposu yerinde görüldü ve AB fonlarından yararlanma sürecinde yatırımcıların da deneyimleri izlendi.
Programın dördüncü gününde, Polonya’da bulunan Yönetim Otoritesi ve Ödeme Ajansı yetkilileri ile toplantı yapıldı. Toplantının açılışı, Polonya Ödeme Ajansı Başkanı Halina Szymańska tarafından gerçekleştirildi ve sunumlar ile Polonya Ödeme Ajansı ve Yönetim Otoritesinin işleyişi anlatıldı.
Programın devamında, IPARD Yönetim Otoritesi ve IPARD Ajansı temsilcileri Polonya Büyükelçiliğine nezaket ziyaretinde bulundu ve sonrasında değerlendirme toplantısı ile program tamamlandı.
Polonya Ödeme Ajansı tarafından ilgili ziyarete ilişkin yapılan haber metnine ulaşmak için: https://www.gov.pl/web/arimr/wizyta-studyjna-delegacji-z-turcji-w-arimr ;

Haber Tarihi : 25 / 7 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

YEREL KALKINMA STRATEJİLERİNİN UYGULANMASI – LEADER YAKLAŞIMI KAPSAMINDA “LPO’LARIN EĞİTİMİ VE POTANSİYEL YEG’LERİN ALTYAPISININ OLUŞTURULMASI EĞİTİMİ” 14 -25 HAZİRAN 2021 TARİHLERİNDE ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.
ORTAK TARIM POLİTİKASI AĞI (UKA) ÇEVRİMİÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“Tarım-Çevre Kapsamında Yeni Alt Tedbirlerin Hazırlanmasına Yönelik Çalışmalar için Teknik Destek Projesi” Kapsamında 5-7 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de “Suyun Korunması” Çalıştayı gerçekleştirildi.
KARAMAN TAŞELİ TURKUAZ YEREL EYLEM GRUBU DERNEĞİ, IPARD YÖNETİM OTORİTESİ’NE NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU.