Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

Yönetim Otoritesi ve TKDK temsilcileri bilgi alışverişi için Çekya ve Polonya’yı ziyaret etti.

IPARD Programı Teknik Destek Tedbiri kapsamında, Yönetim Otoritesi ve IPARD Ajansı (TKDK) temsilcileri tarafından 17-23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Çekya ve Polonya ziyaret edildi. Avrupa Birliği ülkelerinin Yönetim Otoritesi ve Ödeme Ajanslarının Kırsal Kalkınma Programı uygulamasındaki rolleri hakkında bilgi alışverişi yapılması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde, IPARD Programında ödeme öncesi idari kontrolde kullanılan belgelerin sadeleştirilmesi için görüşler alındı. AB’ye üye ülkelerde süreçlerin ve deneyimlerin ne şekilde ilerlediği incelenerek IPARD yararlanıcıları için fon kullanımının kolaylaştırılması hakkında neler yapılabileceği istişare edildi
. Programa Çekya Ödeme Ajansı yetkilileri ile gerçekleştirilen toplantı ile başlandı, daha sonrasında ise Çekya’da fonlar aracılığıyla yatırım gerçekleştirilen bir tesis ziyareti ile devam edildi. Gerçekleştirilen saha ziyaretinde “Bohemia Apple” soğuk hava deposu yerinde görüldü ve AB fonlarından yararlanma sürecinde yatırımcıların da deneyimleri izlendi.
Programın dördüncü gününde, Polonya’da bulunan Yönetim Otoritesi ve Ödeme Ajansı yetkilileri ile toplantı yapıldı. Toplantının açılışı, Polonya Ödeme Ajansı Başkanı Halina Szymańska tarafından gerçekleştirildi ve sunumlar ile Polonya Ödeme Ajansı ve Yönetim Otoritesinin işleyişi anlatıldı.
Programın devamında, IPARD Yönetim Otoritesi ve IPARD Ajansı temsilcileri Polonya Büyükelçiliğine nezaket ziyaretinde bulundu ve sonrasında değerlendirme toplantısı ile program tamamlandı.
Polonya Ödeme Ajansı tarafından ilgili ziyarete ilişkin yapılan haber metnine ulaşmak için: https://www.gov.pl/web/arimr/wizyta-studyjna-delegacji-z-turcji-w-arimr ;

Haber Tarihi : 25 / 7 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

IPARD’DAN İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ IPARD I dönemin büyük başarıyla tamamlayan ülkemizde, IPARD II’de de başarılı projeler hayata geçmeye devam ediyor.
14. IPARD II İZLEME KOMİTESİ HAZIRLIK TOPLANTISI 09 KASIM 2022 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
BİRİNCİ VE İKİNCİ AŞAMA İLLERİNİN YEREL YÖNETİM TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK LEADER SEMİNERİ LEADER YAKLAŞIMI UYGULAMA EĞİTİMLERİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA BİRİNCİ VE İKİNCİ AŞAMA İLLERİNİN YEREL YÖNETİM TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK LEADER SEMİNERİ ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.
LEADER YAKLAŞIMI UYGULAMA EĞİTİMLERİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA “PİLOT VE İLK AŞAMA İLLERİNE YÖNELİK YEG’LERİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İÇİN YEREL KALKINMA STRATEJİLERİ HAZIRLIK VE UYGULAMA EĞİTİMİ ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR