Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

IPARD III PROGRAMI TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ERZURUMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından yürütülmekte olan “IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri İçin Teknik Destek Projesi” kapsamında, IPARD III Programı tanıtım toplantısı Erzurum’da gerçekleştirildi. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından gerçekleştirilen toplantıda Erzurum Valisi Sayın Okay Memiş, açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Sayın Memiş konuşmasında, Erzurum’da hayata geçen IPARD projeleri sayesinde kırsala rağbette yükselişin söz konusu olduğunu dikkati çekerek, yatırımcıların hibelerden daha fazla yararlanması, yeni yatırımların gerçekleştirilmesi böylece istihdamın artırılması ve ilin ekonomisine katkıda bulunulması için özveriyle çalıştıklarını belirtti.
Toplantıda, IPARD Yönetim Otoritesi personeli tarafından IPARD III Programı (2021-2027) kapsamında desteklenen sektörlere yönelik geniş kapsamlı bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumda, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar, Tarım Çevre – İklim- Organik Tarım, Yerel Kalkınma Stratejilerinin Geliştirilmesi - LEADER Yaklaşımı, Kırsal Alanda Kamu Altyapı Yatırımları ve Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbirleri kapsamında, katılımcılara detaylı bilgilendirme yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumlar ile kırsal kalkınma ve IPARD Programı kapsamında Erzurum’da gerçekleşen yatırımlar, faaliyetler ve çalışmalar kapsamında katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca, toplantıda IPARD faydalanıcısı, proje sürecindeki deneyim ve tecrübelerini anlatan sunumunu gerçekleştirdi.
Tanıtım toplantısında, kırsalın kalkınmasına destek veren Erzurum ilindeki Yerel Eylem Grubu temsilcileri ürettikleri yerel ürünleri açtıkları stantlarda sergilediler. YEG temsilcileri katılımcılara bölgedeki çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.
Toplantıya, Tarımsal Üretici Birlikleri, Çiftçiler, yatırımcılar, LEADER - Yerel Eylem Grupları, Kalkınma Ajansları, Belediyeler, Üniversite, Ticaret ve Sanayi Odası, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Personeli, TKDK İl Koordinatörlükleri uzmanları, kamu kurum ve kuruluşları ve yereldeki medya kuruluşları temsilcileri katılım sağladı. ;

Haber Tarihi : 6 / 7 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

IPARD YÖNETİM OTORİTESİ KASTAMONU İLİNDE KAMU KURUMLARINI ZİYARET ETTİ
YENI YEG'LERIN KURULMASI IÇIN FARKINDALIK OLUŞTURULMASI,KAPASITE GELIŞTIRILMESI VE YEREL KALKINMA STRATEJILERININ HAZIRLANMASI IÇIN TEKNIK DESTEK PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI LEADER YAKLAŞIMI UYGULAMA EĞİTİMLERİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA “YENI YEG'LERIN KURULMASI IÇIN FARKINDALIK OLUŞTURULMASI,KAPASITE GELIŞTIRILMESI VE YEREL KALKINMA STRATEJILERININ HAZIRLANMASI IÇIN TEKNIK DESTEK” PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.
16 IPARD İLİNDE SEKTÖREL BAZLI TANITIM TOPLANTILARI BAŞLIYOR “16 IPARD İlinde Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantıları” projesi kapsamında, 21 -30 Aralık 2020 tarihleri arasında, çevrimiçi toplantı platformu kullanılarak IPARD programı tanıtım toplantıları gerçekleştirilecektir.
YÖNETİM OTORİTESİ ÇANKIRI İLİNDE