Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

IPARD III Programı Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından 3 Mayıs 2023 tarihinde Ankara’da “IPARD III Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ’nin teşrifleri ile gerçekleştirilen toplantıya birçok kamu kurumundan, üniversitelerden ve sivil toplum kuruluşundan üst düzey katılım sağlandı. Toplantı kapsamında, IPARD II Programının ülkemizde yakaladığı başarının ve 2023 yılının ikinci yarısında başlayacak olan ve 1. ve 2. Programların sağladığı 11 yıllık deneyimden yararlanılarak hazırlanan IPARD III Programı’nın tanıtımı yapıldı.
Toplantıda Tarım ve Orman Bakanı Sn. Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, ülkemizde IPARD Programının başarıyla uygulandığına vurgu yaptı ve Türkiye’nin yüzüncü yılında kırsal alanda yaşayanların refah ve mutluluk seviyelerinin artırılması amacıyla çalışan Yönetim Otoritesi ve TKDK personeline, IPARD yararlanıcılarına ve Yerel Eylem Gruplarına teşekkür etti. Sayın KİRİŞCİ, konuşmasının sonunda IPARD Programının 81 ilde uygulanmaya başlanması için Tarım ve Orman Bakanlığında çalışmaların süratle sürdürüldüğünü ifade etti.
Konuşmaların ardından IPARD yararlanıcılarına Sayın KİRİŞÇİ, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nihat PAKDİL, Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Burhan DEMİROK, Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ ve TKDK Başkanı Sayın Serkan DOĞAN tarafından plaket verildi. Toplantı, IPARD paydaşlarıyla aile fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
;

Haber Tarihi : 4 / 5 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ, IPARD III Programı Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi.

Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ

Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ

IPARD III Programı Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi.

IPARD III Programı Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi.

IPARD III Programı Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi.

Diğer Haberler

IPARD Programı LEADER Tedbiri 12.Başvuru Çağrı dönemi Yerel Kalkınma Stratejileri (YKS) Değerlendirme Sonuç Listesi yayınlanmıştır. IPARD II Programı Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması-LEADER Tedbiri kapsamında 12.Çağrı döneminde başvuruda bulunan Yerel Eylem Gruplarının Yerel Kalkınma Stratejilerinin Değerlendirmeleri IPARD Yönetim Otoritesi tarafından tamamlanmış olup, Sonuç Listesi https://ipard.tarim.gov.tr/ ve http://www.uka.org.tr/ adreslerinde yayınlanmıştır.
Kırsal Kalkınmada IPARD ile yeni bir sayfa açılıyor. IPARD, Türkiye'de kırsal bölgelerde yaşayan insanların yaşamlarının iyileştirilmesine somut katkı sunan AB destekli programın adıdır. Artık Yerek Eylem Grupları da söz sahibi olacak ve ilham veren hikayelerini 24.07.2020 Saat :15:00 de paylaşacaklar.
SIRBİSTAN’DA IPARD ÇALIŞTAYI IPARD Yönetim Otoriteleri ve Ajansları Sırbistan’da Buluştu
Ocak Ayı E-Bülteni Yayımlanmıştır ....