Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

SİVAS IPARD DESTEKLERİ İLE KALKINIYOR.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü IPARD Yönetim Otoritesi tarafından IPARD III (2021-2027) Programı tanıtımları kapsamında 12.04.2023 tarihinde Sivas ili Merkez Kavlak Köyü Öz Mevkiinde bulunan Adem ŞAHİN’in işletmesi ziyaret edilmiştir.
Sivas İlinde Hayvan yetiştiriciliği ve çiftçilik yapan Ahmet Bey, 2015 yılında 101 Tedbiri “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” kapsamında 88 Başlık Süt Sığırcılığı yetiştiriciliğine başvuruda bulunmuştur. Toplam %55 lik bir hibe alan Ahmet Bey toplamda 1.452.049,59TLyatırım gerçekleştirmiştir. Adem Bey proje başvuru işlemlerinde kurumun kendisine çok yardımcı olduğunu ve herkesin bu hibelerden faydalanması gerektiğini vurgulamıştır. Hayvancılığın yanı sıra çiftçilikte yaptığını belirten Ahmet Bey kurmuş olduğu hayvansal işletmenin yem ihtiyacının çoğunluğunun kendi üretimi olduğunu dile getirmiştir. Sivas Tarım Orman İl Müdürlüğü ve Sivas İl Koordinatörlüğünün kendisine çok destek olduklarını ve yeni konularda proje başvuru çağrı ilanlarını beklediklerini belirmiştir. Bütün çiftçilerin korkmadan bu tarz hibelerden faydalanmaları ilgili kurumların çok yardımcı olduklarını dile getirmiştir.
IPARD III kapsamında da başvuru yapmak için çağrı ilanlarının yayınlanmasını beklediğini belirtmiştir. ;

Haber Tarihi : 26 / 4 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

SİVAS IPARD DESTEKLERİ İLE KALKINIYOR.

SİVAS IPARD DESTEKLERİ İLE KALKINIYOR.

Diğer Haberler

Ulusal Kırsal Ağ, E-Kitap Yayınlandı
YEREL EYLEM GRUBU TEMSİLCİLERİ VE ORTAKLARININ EĞİTİM VE BİLGİ PAYLAŞIMI
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığı temsilcileri 07 Aralık 2022 tarihinde Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği' ne nezaket ziyaretinde bulundu.
IPARD III PROGRAMI BİLGİLENDİRME Ve TANITIM FAALİYETLERİ İÇİN TEKNİK DESTEK PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ