Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

“IPARD’IN KIRSALDAKİ İZLERİ” BELGESELİNİN ALMANYA’DAKİ ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

“IPARD’ın Kırsaldaki İzleri” isimli belgesel çekimi kapsamında Almanya’da bulunan Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman YILDIZ, Gıda, Kırsal Alanlar ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı yetkilileriyle de bir araya geldi.
IPARD II Programı Teknik Destek bütçesinden yararlanılarak çekilen üç belgeselden biri için yapılan Almanya ziyaretinde kırsal turizm alt tedbirinin iyi örneklerinin tanıtılması hedefleniyor. Bu kapsamda AB fonlarından hibe almış olan ve çiftlik turizmi alanında faaliyet gösteren Alman yararlanıcı ile Türkiye’de IPARD fonlarından hibe almış olan Nevşehirli yatırımcımız bir araya getiriliyor.
Ziyareti kapsamında Dr. YILDIZ, Bakanlık olarak, LEADER çalışmaları kapsamında; halihazırda 26 IPARD ilinde yerel düzeyde kurulmuş Yerel Eylem Grubu (YEG) sayısının 100’e ulaştığını ve IPARD Yönetim Otoritesi olarak yeni YEG’lerin bir an önce aktif çalışmaya başlayabilmeleri için onları organize ettiklerini ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları düzenlediklerini ifade etti. Bu kapsamda, Bakanlığımız tarafından önümüzdeki süreç içerisinde Almanya Tarım Bakanlığı yetkilileri ile LEADER tedbiri kapsamında gerçekleştirecekleri çalışmalara çok önem verdiklerini vurguladı.
Ayrıca, Bakanlığımız tarafından hazırlanan IPARD I Programının başarıyla tamamlandığını ve IPARD II Programının da tamamlanmak üzere olduğunu ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü-IPARD Yönetim Otoritesi tarafından hazırlanan IPARD III programının 2023 yılında başlayacağını belirtti. IPARD III Programı kapsamında yine tarım sektöründe yatırım yapan faydalanıcıların desteklemeye devam edileceğini ayrıca LEADER tedbiri, Tarım- Çevre tedbiri, Teknik Destek Projeleri ve IPARD III programında yer alacak olan Danışmanlık Hizmetlerinin uygulanması gibi yeni tedbirlerin olacağını ifade etti.;

Haber Tarihi : 9 / 12 / 2022
Haber Kategorisi: : 1

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Diğer Haberler

"Yenı Yeg'lerın Kurulması Içın Farkındalık Oluşturulması, Kapasıte Gelıştırılmesı Ve Yerel Kalkınma Stratejılerının Hazırlanması Içın Teknık Destek” Projesi Kapanış Toplantısı Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi. Bakanlığımız, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından LEADER yaklaşımı uygulama eğitimleri kapsamında 15 IPARD ilinde LEADER tedbirinin uygulanabilmesi için Yeni Yeg'lerin Kurulması İçin Farkındalık Oluşturulması, Kapasite Geliştirilmesi Ve Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanması İçin Teknik Destek” projesi kapanış toplantısı 4 KASIM 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
LEADER TEDBİRİ 1. ETAP VE 2. ETAP’ DA YER ALAN 27 İLİN YEREL EYLEM GRUPLARINA (YEG) AİT FAALİYETLERİ İÇEREN 8 ADET E- BÜLTEN HAZIRLANMIŞTIR. “LEADER TANITIM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİNI KAPSAYAN PROJENİN” 2. AKTİVİTESİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN VE LEADER TEDBİRİ 1. ETAP VE 2. ETAP’ DA YER ALAN 27 İLİN YEREL EYLEM GRUPLARINA (YEG) AİT FAALİYETLERİ İÇEREN 8 ADET E- BÜLTEN HAZIRLANMIŞTIR.
Karadağ heyeti IPARD deneyimlerinden yararlanmak üzere Türkiye’yi ziyaret etti
Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim Yumaklı Kastamonu ziyareti programında Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Serdar Kaptan ile görüştü Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim Yumaklı Kastamonu ziyareti programında, IPARD Programı LEADER Tedbiri kapsamında desteklenen Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Serdar Kaptan ile görüştü