Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

“IPARD’IN KIRSALDAKİ İZLERİ” BELGESELİNİN ALMANYA’DAKİ ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

“IPARD’ın Kırsaldaki İzleri” isimli belgesel çekimi kapsamında Almanya’da bulunan Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman YILDIZ, Gıda, Kırsal Alanlar ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı yetkilileriyle de bir araya geldi.
IPARD II Programı Teknik Destek bütçesinden yararlanılarak çekilen üç belgeselden biri için yapılan Almanya ziyaretinde kırsal turizm alt tedbirinin iyi örneklerinin tanıtılması hedefleniyor. Bu kapsamda AB fonlarından hibe almış olan ve çiftlik turizmi alanında faaliyet gösteren Alman yararlanıcı ile Türkiye’de IPARD fonlarından hibe almış olan Nevşehirli yatırımcımız bir araya getiriliyor.
Ziyareti kapsamında Dr. YILDIZ, Bakanlık olarak, LEADER çalışmaları kapsamında; halihazırda 26 IPARD ilinde yerel düzeyde kurulmuş Yerel Eylem Grubu (YEG) sayısının 100’e ulaştığını ve IPARD Yönetim Otoritesi olarak yeni YEG’lerin bir an önce aktif çalışmaya başlayabilmeleri için onları organize ettiklerini ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları düzenlediklerini ifade etti. Bu kapsamda, Bakanlığımız tarafından önümüzdeki süreç içerisinde Almanya Tarım Bakanlığı yetkilileri ile LEADER tedbiri kapsamında gerçekleştirecekleri çalışmalara çok önem verdiklerini vurguladı.
Ayrıca, Bakanlığımız tarafından hazırlanan IPARD I Programının başarıyla tamamlandığını ve IPARD II Programının da tamamlanmak üzere olduğunu ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü-IPARD Yönetim Otoritesi tarafından hazırlanan IPARD III programının 2023 yılında başlayacağını belirtti. IPARD III Programı kapsamında yine tarım sektöründe yatırım yapan faydalanıcıların desteklemeye devam edileceğini ayrıca LEADER tedbiri, Tarım- Çevre tedbiri, Teknik Destek Projeleri ve IPARD III programında yer alacak olan Danışmanlık Hizmetlerinin uygulanması gibi yeni tedbirlerin olacağını ifade etti.;

Haber Tarihi : 9 / 12 / 2022
Haber Kategorisi: : 1

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Diğer Haberler

“Tarım-Çevre Kapsamında Yeni Alt Tedbirlerin Hazırlanmasına Yönelik Çalışmalar için Teknik Destek Projesi” Kapsamında 5-7 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de “Suyun Korunması” Çalıştayı gerçekleştirildi.
Yeni YEG'lere Yönelik Farkındalık Oluşturma ve Kapasite Geliştirme ve Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanması için Teknik Destek" projesinin açılış toplantısı gerçekleştrildi IPARD III Programının geliştirilmesine destek veren TA/2020/SER/0001 referans numaralı " ‘Technical Assistance for Raising Awareness and Capacity Building and Preparation of Local Development Strategies for New LAGs - Yeni YEG'lere Yönelik Farkındalık Oluşturma ve Kapasite Geliştirme ve Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanması için Teknik Destek" projesinin açılış toplantısı 26 Kasım 2020 tarihinde IPARD Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman YILDIZ başkanlığında ve IPARD Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Sayın Dr. İlkay KILIÇ'ın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.
KIZILCAHAMAM YEG ZİYARETİ Kızılcahamam’da buluşan AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi personeli ve Kızılcahamam Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerini konuştu.
ISPARTA İLİNDE GÜLANTA PROJESİ ÖN HAZIRLIKLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Avrupa Birliği IPARD Programı kapsamında Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığında yürütülen Ulusal Kırsal Ağ Gülanta Projesi 2018 yılında Isparta ilinde hayata geçirildi.