Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

IPARD Yönetim Otoritesi Çorum ilindeki YEG’leri ziyaret etti.

LEADER Yaklaşımının daha etkin ve verimli uygulanabilmesi amacıyla; Yerel Eylem Gruplarının mevcut durumlarını ve uygulama süreçlerini değerlendirmek üzere 20-21 Ekim 2022 tarihlerinde AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi ekibi olarak Çorum İli Yerel Eylem Grupları (YEG) yerlerinde ziyaret edilmiştir.

2 gün süren bu ziyaretler kapsamında; Çorum İl Tarım ve Orman Md. V Sayın Erdem KOLABAŞ ve TKDK Çorum İl Koordinatörü Sayın Mustafa MANSUR YALVAÇER makamlarında ziyaret edilerek Çorum ilinde kurulmuş olan YEG’lerin faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Daha sonra sırasıyla Ortaköy Şapinuva YEG ve İskilip YEG ilçelerindeki dernek ofislerinde TKDK Uzmanları Cem AKŞİT ve Aytekin DENİZ’in refakatlarıyla ziyaret edilmiştir.

Ortaköy Şapinuva Kadeş YEG Uzmanı Abdullah ERGİN, Ortaköy Belediyesi çalışanı ve YEG gönüllüsü Recep ERGİN; 2022 yılında ilçede yer alan Spor kulübüne malzeme desteği sağladıklarını ayrıca bölgenin turizm potansiyeline sahip yerlerinden olan Şapinuva Ören yeri için Turist Karşılama ve bilgilendirme panoları, İncesu Kanyonu yönlendirme panoları ile Seyir Tepesine inşa edilen Ayaklı Dürbün yapımını gerçekleştirdiklerini belirtmişlerdir.

İskilip YEG Başkanı Mustafa S.ÇORUMLU, YEG Uzmanı Murat KÖSE ve Duygu YILDIZ TAHYACI; 2022 yılında Spor kulübüne malzeme desteği sağladıklarını, küçük proje faaliyeti kapsamında Kaya ağzı köy muhtarlığı binasının tadilatını gerçekleştirdiklerini ve ayrıca Hitit gastronomi ve yürüyüş yolu parkur panolarının yerleştirilmesi küçük proje faaliyetini gerçekleştirdiklerini dile getirmişlerdir.
Dernek uzmanları ile YEG’lerin hazırlamış oldukları YKS doğrultusunda gerçekleştirdikleri faaliyetler, Ulusal Kırsal Ağ (UKA) çalışmaları, sorunları ve beklentileri ile ilgili fikir alışverişinde bulunulmuştur.
IPARD YO olarak YEG’lerin her zaman yanında olduğumuzun vurgusu yapılmıştır.
;

Haber Tarihi : 27 / 10 / 2022
Haber Kategorisi: : 2

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

Bu Etkinlikle İlgili Fotoğraf Yüklenmemiş

Diğer Haberler

Bursa -Küçük Çiftçiler İçin Ortak Başvuru Modellerinin Geliştirilmesi Çalışması için Teknik Destek Projesi Proje: “TA/SER/2020/0003 – Küçük Çiftçiler İçin Ortak Başvuru Modellerinin Geliştirilmesi Çalışması için Teknik Destek” Aktivite: Aktivite 1- Altı vaka çalışması için yerinde ziyaret gerçekleştirilmesi Yer: Bursa Tarih: 13-14-15.04.2021
2021 Mayıs Ayı E-Bülteni Yayımlanmıştır. Ulusal Kırsal Ağ Kapasite Geliştirme için Teknik Destek Projesi 2021 Mayıs Ayı E-Bülteni Yayımlanmıştır.;
IPARD III PROGRAMI 2. RESMİ İZLEME KOMİTESİ TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ORTAK TARIM POLİTİKALARI (UKA) AĞI’NIN YAPILANMA ÇALIŞMASI BALIKESİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.