Haber Detay

Bizi Arayın 90-312-258-7907

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından Isparta ilinde yer alan Özbay Soğuk Hava Deposu işletmesi ziyaret edilmiştir.
Özge Öztürk ve Yunus Efe Öztürk çifti IPARD Programı hibelerinden yararlanarak, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbiri kapsamında projelerini hayata geçirmişlerdir. IPARD II Programı kapsamında, inşaat yapım işleri ile makine ve ekipman alımı kapsamında %50 hibe desteğinden yararlanacak modern soğuk hava deposu ve paketleme tesisini kurmuşlardır. Ayrıca, programın diğer çağrı dönemlerinde sundukları projeler ile 2 adet forklift almışlar ve kurdukları GES sistemi sayesinde işletmenin enerji ihtiyacını karşılamaktadırlar.
10.000 m3 kapasiteye sahip olan modern atmosferik basınç sistemli soğuk hava depoları sayesinde bölgenin üretiminde önemli olan elmaları yaklaşık 1 yıl kadar bozulmadan muhafaza edebilmekte ve böylece Hindistan, Rusya, Bangladeş, Nijerya gibi ülkelere ihracat yapabilme imkânına kavuşmuşlardır. Kendi ürünlerini depoladıkları gibi Isparta ve yakın bölgedeki üreticilerinde meyvelerini soğuk hava depolarında muhafaza ederek ürünlerin bozulmasını engellemekte ve tüketim ömrünü uzatarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. ;

Haber Tarihi : 12 / 5 / 2023
Haber Kategorisi: : 3

Bu Etkinlik ile İlgili dosyalar


Bu Etkinlik ile İlgili fotoğraf ve Videolar

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

ÖZBAY SOĞUK HAVA DEPOSU

Diğer Haberler

Aralık Ayı E-Bülteni Yayımlanmıştır. ....
GÜLANTA PROJESİ ETKİNLİĞİ (ÇEVRİMİÇİ) 16 ARALIK 2020
IPARD YÖNETİM OTORİTESİ DİYARBAKIR İLİMİZİ ZİYARET ETTİ
YENI YEG'LERIN KURULMASI IÇIN FARKINDALIK OLUŞTURULMASI,KAPASITE GELIŞTIRILMESI VE YEREL KALKINMA STRATEJILERININ HAZIRLANMASI IÇIN TEKNIK DESTEK PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI LEADER YAKLAŞIMI UYGULAMA EĞİTİMLERİ TEKNİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA “YENI YEG'LERIN KURULMASI IÇIN FARKINDALIK OLUŞTURULMASI,KAPASITE GELIŞTIRILMESI VE YEREL KALKINMA STRATEJILERININ HAZIRLANMASI IÇIN TEKNIK DESTEK” PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.